cylio (cylio) wrote,
cylio
cylio

Почему РЕГНУМ не знает Истории Подкарпатской Руси и повторяет детский лепет?

Вот что они пишет:  ИА REGNUM: До 1918 года Закарпатье являлось частью Австро-Венгрии, после чего было оккупировано Чехословакией и Румынией. По Сен-Жерменскому договору 1920 года Закарпатье вошло в состав Чехословакии как Подкарпатская Русь. После ликвидации Чехословакии в результате Мюнхенского сговора 1938 года, в Закарпатье была провозглашена Карпатская Украина - непризнанное государство, президентом которого был Августин Волошин, просуществовавшее ровно день. Было провозглашено 15 марта 1939 года в закарпатском городе Хуст, а уже 16 марта этот населенный пункт захватили венгерские войска. До атаки венгерское правительство направило в Хуст предложение разоружиться и мирно войти в состав Венгрии, однако Волошин заявил, что Карпатская Украина мирное государство и хочет жить в мире с соседями, но в случае необходимости даст отпор любому агрессору. В 1945 году по соглашению между СССР и Чехословакией Закарпатье стало областью в составе Украинской ССР.

Это чимстой воды враньо!
Вот РЕЗОЛЮЦИЯ РУСИНОВ, которуюб РЕгнум не хочет напечатать.
РЕЗОЛЮЦІЯ
Заслухавши доповіді краєзнавця Д. Поп, адвоката П. Годьмаша і кандидата наук Д. Сидора, а також виступи історика Л.Філіпа, доктора наук І.Кривського, заслуженого вчителя України М. Алмашія та інших науковців, науково-практична конференція русинських організацій, присвячена 72-річниці проголошення 15 березня 1939 р. парламентом Русинської автономної республіки Підкарпатська Русь русинської суверенної держави «Карпатська Україна», в складі федеративної Чехо-Словаччини, наголошує:
- Підкарпатські русини нинішнього Закарпаття добре знають, що їх територія до 1946 року входила до складу Великої Моравії, Угорщини, Австрії, Австро-Угорщини, у яких формувались в русинську політичну націю.
- В 1849 році Австрія визнала русинську націю та окремо від неї українську, словацьку, чеську та інші нації, і надала русинській нації національно-культурну автономію із столицею в м. Ужгород.
- Угорщина, на вимогу русинської нації сучасної Закарпатської області України, 21 грудня 1918 року прийняла конституційний закон №10 під назвою «Про автономію русинської нації, яка проживає на території Угорщини», яким русинам надано автономну країну республіканського типу під назвою «Русинська Країна».
- Всі 32 країни-учасниці Паризької мирної конференції офіційно визнали автономну «Русинську Країну» і погодились із вимогою русинів, які проживали на її території, про приєднання автономної «Русинської Країни» до Чехо-Словаччини із збереженням за нею статусу автономної республіки. Своє рішення вони зафіксували в Сен-Жерменському і Тріанонському мирних договорах, а також окремим договором із Чехословаччиною від 10 вересня 1919 року про захист національних меншин.
- Чехо-Словаччина своїм конституційним законом «Про автономію Підкарпатської Русі» від 22 .11.1938 року надала русинам Підкарпатської русі найвищий в той час статус автономної республіки парламентського типу, та право парламенту Підкарпатської Русі своїм законом встановити офіційну назву своєї автономної країни.
- У зв’язку з гітлерівським розчленуванням Чехо-Словаччини, парламент автономної республіки Підкарпатська Русь 15 березня 1939 року прийняв закон, яким русинську автономну Підкарпатську Русь проголосив суверенною республікою під назвою «Карпатська Україна», але без її виходу із складу федеративної Чехословаччини.
- За підтримки бойових загонів «Карпатська Січ», сформованих Абвером із нелегально наводнивших Підкарпатську Русь українців польської Галичини, угорські війська 15-18 березня 1939 року без належного їм опору захопили суверенну Карпатську Україну, яку 27 жовтня 1944 року було звільнено, а 26 листопада 1944 року перейменовано в русинську суверенну республіку Закарпатська Україна.
Учасники науково-практичної конференції постановляють:
1. Засудити втручання українських націоналістів польської Галичини в державотворчий процес русинської нації по утворенню своєї автономної та суверенної республік, а також їх намагання із зброєю в руках захопити владу в Підкарпатській Русі - Карпатської України в свої руки, а з цією метою ¬¬‒ вбити А. Волошина, Президента Карпатської України, нині «Герой України».
2. Відповідно до міжнародного права і Конституції Чехо-Словаччини, проголошення 15 березня 1939 року парламентом автономної Підкарпатської Русі суверенітету «Республіка Карпатська Україна» визнати правомірним.
3. Рекомендувати Закарпатській обласній раді, обласній державній адміністрації та патріотичним громадським організаціям активізувати законні вимоги до вищих органів влади України офіційно визнати русинську національність та внести зміни до Конституції України про Автономну Республіку Закарпаття. Оскільки це законне рішення уже прийнято 1 грудня 1991 року на референдумі (плебісциті) та обласною радою.
4. Пропонувати керівникам русинських організацій звернутися до Комітету ООН по боротьбі із дискримінацією, ОБСЄ, Європарламенту та в міжнародні недержавні організації по правам людини з проханням допомогти підкарпатським русинам нині Закарпатської області України у домаганнях по вирішенню вищеназваних законних питань: визнання русинської нації і Автономної Республіки Закарпаття у складі України.

Члени президії конференції:

Керівник Центру Русиністики проф. І.Ю, Кривський.
Голова правління Закарпатського обласного науково-просвітнього товариства ім. А. Духновича М.Алмашій.
Голова правління Сойму Підкарпатських Русинів
прот. Димитрій Сидор


REGNUM
: Карпатская Украина - символ украинской борьбы, а не сепаратизма: эксперт
Tags: 72-годовщина Карпатской Украины, галичане, геноцид, нацизм, русины
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments