cylio (cylio) wrote,
cylio
cylio

Как советские и украинские историки скрывали правду о русинской нации и ее правах.

Как советские и украинские историки скрывали правду о русинской нации и ее правах.
Стаття П. Годьмаша полностью опубликованная на http://www.rusin.forum24.ru/?1-1-0-00000297-000-0-0-1255353582 Здесь только выдержки и суть.

На підставі цього рішення Центральної Русинської Народної Ради, Паризька мирна конференція прийняла рішення – приєднати автономну Країну Русинів до Чехословаччини. Це рішення Паризької мирної конференції було офіційно оформлено шляхом укладення відповідного договору Головними Союзними і Дружніми Державами, з одної сторони, та Чехословацькою Республікою, з другої сторони. Саме в статтях 10 – 13 цього договору сказано про умови приєднання русинської національної території як автономної Русинської Країни до Чехословаччини таким чином:

 

“10. Чехословаччина зобов’язується встановити Русинську Територію на південь від Карпат в кордонах, визначених головними Союзними і Дружніми державами, як автономну одиницю в Чехословацькій державі і надати їй найширше самоуправління, сумісне з цілісністю держави.

11. Країна Русинів на південь від Карпат буде мати окремий Сойм. Цей Сойм буде мати законодавчу владу у всіх мовних, шкільних і релігійних питаннях, у питаннях місцевої адміністрації та інших питаннях, які закони Чехословацької Республіки йому визначать. Губернатор Країни Русинів буде призначений Президентом Чехословацької Республіки і він буде підзвітним перед Соймом.

12. Чехословацька Республіка зобов’язується, що урядовцями в Країні Русинів будуть призначатися, по можливості, мешканці цієї території.

13. Чехословаччина забезпечує Країні Русинів пропорційне представництво в парламенті Чехословацької Республіки, до якого обере депутатів на підставі Конституції Чехословацької Республіки. Ці депутати не будуть мати право голосувати у таких законодавчих питаннях, які будуть входити до компетенції Русинського Сойму”.

 

Державні чиновники офіційної Праги цей договір скорочено називали “Малим договором”, а Сен-Жерменський мирний договір “Великим договором”. Тобто, приєднання автономної Русинської Країни від Угорщини до Чехословаччини відбулось на підставі “Малого договору”, який передбачав збереження за русинами того статусу автономної одиниці, який вони мали в якості автономної республіки Країна Русинів у складі Угорщини. Статус автономності русинів в складі Чехословаччини був зафіксований в Конституції Чехословаччини , прийнятої 29 лютого 1920 р., а також конституційним законом “Про автономію Підкарпатської Русі” від 22 листопада 1938 р.

Щоб приховати правду про те, що русини є політичною і державотворчою нацією, яка пройшла шлях державотворення від автономної до повністю суверенної республіки, радянська наука застосувала велетенські зусилля. Зокрема, вище згадані статті 10 13 “Малого договору” “вписала” в Сен-Жерменський мирний договір, аби їх там не знайти. А “Малий договір” про приєднання автономної республіки Країна Русинів від Угорщини до Чехословаччини було забороною навіть згадувати.

 Дальше на  http://www.rusin.forum24.ru/?1-1-0-00000297-000-0-0-1255353582
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments