cylio (cylio) wrote,
cylio
cylio

Подкарпатська Русь – послідня колонія в Європі в составі Украйины..


Олена Русин. Подкарпатська Русь – послідня

в Європі совєтська колонія  !

  Києв, по-фарисейськы, судящый «сталінсько-совєтську  окупацію», но сам продовжающый творити иппен таку саму окупацію Подкарпатськôї Руси-Закарпаття, поспішив «зшити» міфічный антирусинськый «праздник украйинської идеї-Карпатської Украйины». А ид празникові  сткали києвляне-міфовляне  відео-аудіо-фальсифікат – спецролик «про событія 15 марта 1939 г.».

При сюй києвськôй політкомедіи видко было, же Києв мощно роздавав інформацію и в ЗМІ, и на білбордах о заявленіи А. Волошина 15 марта 1939 г. в мікрофон на ýлици в Хусті, за «факт самопровозглашенія Карпатської Украйины». Йсе стало рунозначным офіціальному, через 70 літ, признанію Києвом суверенитета Карпатської Украйины, як крайны-країны, окремої од Совєтської Украйины.  Но украйинскі власти ни словом ся не обмолвили у сëму, а ци признав дако  другый сесе галицько-украйинськоє  берлінсько-волошинськоє «самопровозглашеніє» тогды ищи, в 1939 годі.? Такых фактôв не є! Самопровозглашена  «Карпатська Украйина» так ся и зостала не признанôв, кроме… днешнëї Украйины, точніше, днешнëї, уже одходящої в небытіє, страннôї антинародної власти.

«Та пак самі галичане у сéбе дома, в польскôй Галичині,  рішительно не мали ниякого успіха в реалізаціи своëї украйинської ідеї на кониць 1938 года. Полякы в Галичині  были в большинстві, а украйинська идея широкі масы раз пак не кынула. Тулько Сталін и комуністы збировáли їх насильным пактом Рібентропа-Молотова  «запалити їх украйинськôв ідейôв» в совєтськых концлагерях, як совєтськых школах украйинства. Пак на поперек вóли народа Галичины, Сталін из Гітлером розділили Польшу, насильно приєднáвши польску Галичину под имнëм «Західна Україна» до Совєтської Украйины, и… залляв большинство галицького населеня в совєтську украйинську національность. Подробніше на http://rusin.forum24.ru/?1-3-0-00000375-000-0-0-1251662239


Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments